Przetrwasz, bo nie masz innego wyjścia

Każdy człowiek w czasie swojego życia przeżywa wiele dramatów. Jedne są małe i kończą się kilkoma wylanymi łzami, podczas spoglądania prze okno. Inne są większe i zawierają w sobie wiele przepłakanych dni, jeszcze więcej kłótni i myśli spowitych mrokiem. Łączy je jednak jedno. Łączy je to, że niezależnie od tego co może nas spotkać, my przetrwamy.

A wiecie dlaczego?

Bo człowiek jest zaprogramowany do tego by przetrwać.

Zdarzają się gorsze rzeczy

Wiele osób bardzo lub ten slogan. Ludzie często bagatelizują swoje problemy, mówiąc, że ktoś, gdzieś tam na drugim końcu świata ma gorzej. Zawsze jest ktoś kto ma gorzej. Gorzej może mieć pan, który jest bezdomny, a jednocześnie gorzej może mieć kobieta sukcesu, która nie może zajść w ciąże. Każdy ma swoje problemy, inne od problemów innych, to nie znaczy, że którekolwiek będą gorsze, albo że powinny być bagatelizowane.

Mówiąc, ze zdarzają się gorsze rzeczy, chodzi o to, by zastanowić się, kiedy w naszej przeszłości zdarzyło się coś, co w danym momencie miało ogromną skale problemu i zastanowić się jak udało na się wtedy przetrwać. To nic, ze z perspektywy czasu coś wydaje się głupie i nieistotne, zmaganie z którym teraz się zmagasz, za jakiś czas też będzie wydawać się banalne. Wszystko zależy do miejsca siedzenia.

Każdy problem jest ważny, bo nie liczy się jego wielkość w perspektywie czasu, czy w porównaniu do ludzi wokół. Problem jest  ważny tu i teraz, bo właśnie tu i teraz się z nim zmagasz.

W pewnym momencie życia uda Ci się przetrwać coś takiego, przy czym większość problemów będzie dla Ciebie czymś tak naturalnym, że tylko machniesz na nie ręką i powiesz sobie w duchu: „przetrwam to” i przetrwasz, bo wiesz, że przeżyłeś gorsze rzeczy.

Czas płynie dalej

Jedna z najsmutniejszych jak i najszczęśliwszych prawd życiowych. Może być Ci cudownie i miło, jak źle i smutno. Obie te rzeczy, uczucia przeminą. Czas płynie, ciągle w takim samym tempie, mijają minuty, godziny, dni, lata. Wszystko się zmienia. Problemy przychodzą i odchodzą.

A co my robimy w tym wszystkim?

Po prostu żyjemy. Bo człowiek jest tak dziwnym organizmem, że jest w stanie przetrwać niemalże wszystko, no może za wyjątkiem ostatniego stadium raka.

Człowiek jest w końcu w stanie przetrwać nawet najgorsze tortury! Wszystko tak na prawdę rozgrywa się w głowie. Wszystko się tu zaczyna i kończy.

Prawda jest jedna. Jeśli tylko masz w sobie wolę przetrwania to przetrwasz. Nawet jeśli czasem jesteś na etapie wykończenia fizycznego i psychicznego, to musisz wiedzieć, że to minie, a za jakiś czas cała fala problemów, z którymi się teraz zmagasz będzie tylko zlepką obrazów w twojej głowie.

Przetrwasz, bo nie masz innego wyjścia.