7 pomysłów na zabicie czasu podczas jazdy autobusem

Znacie ten moment kiedy podczas podróży autobusem, tramwajem, pociągiem czy też jakimkolwiek innym środkiem transportu wpatrujecie się tempo w szybę, albo po raz piętnasty w ciągu godziny skrollujecie tablicę na facebooku?

Można powiedzieć, że jest to zmora każdego stałego bywalca komunikacji miejskiej, na szczęście dzisiaj przychodzę na ratunek i prezentuje 7 pomysłów na zabicie czasu podczas takiej codziennej podróży.

1. PRZECZYTAJ KSIĄŻKĘ

Codzienne jeżdżenie autobusem, tramwajem czy też innym środkiem komunikacji (z wyjątkiem samochodu) sprzyja poświęceniu kilku chwil na czytanie. Można przeczytać książki, które już od dawna są na naszej liście ‚Do przeczytania’, można nadrobić lektury na zajęcia, kiedyś bardzo często zdarzało mi się czytać pozycje na zajęcia właśnie w komunikacji miejskiej, co prawda trzeba w sobie najpierw wyrobić umiejętność ignorowania bodźców z zewnątrz, bo w innym przypadku nie zrozumiemy nic z czytanej książki. A jeśli nie jesteś zwolennikiem noszenia ze sobą woluminów, czy też czytania w gwarze dnia codziennego to polecam punkt drugi.

2. POSŁUCHAJ AUDIOBOOKA

Słuchanie audiobooków czy też podcastów to jeden z nawyków ludzi sukcesu. Już sam ten fakt powinien wszystkich przekonać do tej formy spędzania czasu w komunikacji miejskiej, w końcu jak to się mówi, jeśli chcemy osiągnąć coś co osiągnął ktoś przed nami musimy robić to co ten ktoś.

Kiedy zaczynałam swoją przygodę z audiobookami zdarzało mi się słuchać książki po czym po jakimś czasie się orientowałam, że nie mam bladego pojęcia o czym właściwie owa książka jest. Z czasem jednak nauczyłam się słuchać nagrań głosowych nie wyłączając się przy tym i muszę stwierdzić, że audiobooki są na prawdę świetną alternatywą, zwłaszcza jak są w obcym języku, bo mamy szanse się więcej osłuchać.

3. CODZIENNA PRASÓWKA

Nigdy nie zwracałam specjalnej uwagi na to co dzieje się na świecie, zaczęłam oglądać wiadomości, czytać informacje dopiero przygotowując się do matury z Wiedzy o Społeczeństwie. Weszło mi wtedy w nawyk codzienne przeglądanie wiadomości, portali informacyjnych, z czasem doszły do tego blogi, twitter, portale o kulturze i sztuce. Teraz codziennie przeglądam interesujące mnie wiadomości i przyznaję, że bardzo często robię przeglądy jadąc gdzieś czy stojąc w kolejce, przeglądam informacje, a te artykuły które chcę przeczytać najczęściej wrzucam do Evernote. Potem wystarczy tylko zajrzeć i od razu czytam tylko to co wcześniej mnie zainteresowało, bez konieczności marnowania czasu na przegląd wszystkiego.

SIEDEM POMYSŁÓW NA SPEDZENIE CZASU W AUTOBUSIE

4. INSPIRUJĄCE APLIKACJE

Osobiście jako wielka entuzjastka Instagrama spędzam w tej aplikacji bardzo dużo czasu. Przeglądam zdjęcia, które często mnie inspirują, zakotwiczają gdzieś w głowie wiele ciekawych pomysłów, a nawet jeśli nie to zwyczajnie warto popatrzeć na ładne zdjęcia.

Podobnie jest z Tumblrem, Pinterestem czy też polskim portalem Zszywką. Można znaleźć tam wiele ciekawych pomysłów, wiele inspiracji, ciekawostek. Zawsze można się czegoś ciekawego dowiedzieć, wpaść na polecenie dobrej książki czy filmu, znaleźć pomysł na DIY, czy też poczytać ciekawe poradniki. Czas nam zleci szybciej a nuż wyciągniemy z tego coś ciekawego.

5. SUDOKU I INNE GRY DOBRE DLA MÓZGU

Sudoku lubiłam od kiedy pamiętam, jak tylko pojawiały się w jakiś gazetach to natychmiast brałam ołówek i siadałam główkować. Obecnie w dobie smartfonów jest wiele aplikacji oferujących właśnie grę sudoku czy też inne ciekawe propozycje dobre dla poruszenia naszego mózgu. Są różne układanki, krzyżówki, a nawet gry zręcznościowe. Wszystko to poprawia naszą koncentracje, no i zawsze to jakieś urozmaicenie dla naszych szarych komórek.

6. OBSERWUJ LUDZI

Coś co podobno lubi robić dużo osób. Obserwować ludzi i wymyślać jaką mogą mieć historię. Zastanowić się kim są, co robią, jaki tryb życia prowadzą i takie tam. Sztuka obserwacji, dedukcji, może akurat się okaże, że jesteś drugim Sherlockiem Holmesem i masz zadatki na dobrego detektywa? Jeśli nie to zawsze spędziłeś chwilę czasu na pobudzaniu kreatywności, co jeśli np. tworzysz coś bardzo może ci się przydać, no i mózg w pracy, uczelni czy też szkole będzie lepiej pracował.

Zawsze też możesz usłyszeć ciekawą rozmowę np. taką która wywoła twój uśmiech i dzień wtedy od razu stanie się lepszy.

7. KONTEMPLUJ ŚWIAT

Niczym jak scena z komedii romantycznej, kiedy jedziesz pociągiem patrzysz za okno, a w oczach masz łzy. No może nie tak drastycznie. Bez łez.

Pisząc o kontemplacji świata mam na myśli, to że zawsze można popodziwiać widoki zza okna, może zobaczymy coś ciekawego, może skłoni nas to do jakiejś głębokiej refleksji. W najgorszym razie można założyć słuchawki na uszy, włączyć ciekawą muzykę i poczuć się jak w tym filmie albo teledysku.

No a jeśli to jest poranek to zawsze można spróbować dospać, chociaż w zatłoczonym autobusie może być z tym problem, ale podobno spragniona snu dusza zaśnie w każdych warunkach.