Pobawmy się w „Dobro”

Dziś dzień dziecka. A skoro czy tego chcemy czy nie wszyscy jesteśmy dziećmi, w końcu mówią, że z bycia dzieckiem się nie wyrasta, to zabawmy się w „Dobro”. To nie jest trudna zabawa, chociaż z biegiem lat może być coraz trudniejsza, ale przecież trudne zabawy przynoszą największą frajdę.

Wyobraź sobie, że postanawiasz zrobić domowe porządki i gdzieś z dna szafy wyciągasz pudełko. Jest niepozorne, trochę podrapane, z boku sklejone taśmą. Widać że dużo przeszło. Otwierasz je spodziewając się zobaczyć jakąś planszę do gry i kilka pionków. Niestety przychodzi rozczarowanie, pudełko z pozoru wydaje się puste. Jednak w końcu dostrzegasz starą, lekko pożółkłą kopertę, zaciekawiony bierzesz ją do ręki i wyciągasz zawartość. Jest to złożona kartka papieru, rozkładasz ją i czytasz:

Witaj drogi przyjacielu!

Mam dziś dla Ciebie niesamowitą zabawę! Jeśli dobrze się przyjrzysz w głębi pudełka znajdziesz kartkę, to bardzo ważna kartka. Są tam linijki, puste, a zapełnienie ich jest twoim zadaniem. Zapytasz czym masz je wypełnić, otóż zaraz Ci odpowiem.

Gra nazywa się „Dobro” i ma trzy ważne zasady.

  1. Każdą linijkę wypełniaj czymś dobrym. To czym jest owo dobro pozostawiam Tobie, nie musi być to duże dobro. Pamiętaj, nawet uśmiech posłany obcej osobie jest dobrem!
  2. Wypełniaj jedną linijkę każdego dnia. Zadanie trwa trzydzieści dni. Każdego dnia usiądź z tą kartką w ręku i napisz co dobrego dziś zrobiłeś.
  3. Nie przestawaj. Zadanie ma tylko trzydzieści dni, ale nie przestawaj po tym czasie. Jedno dobro każdego dnia to przecież nie jest dużo.

Pamiętaj! Zabawa ta nie jest zwykłą zabawą, przenosi do świata dobra i niezliczonych uśmiechów. Wy – małe dzieci jesteście w niej najlepsi, ale każdy, mały czy duży może się nauczyć w nią grać, musi tylko chcieć.

Życzę Ci miłej zabawy.

Dzisiaj wszyscy jesteśmy małymi dziećmi, więc jesteśmy najlepsi w „Dobro”. Wykorzystajmy to i sprawmy by świat był chociaż odrobinę bardziej przyjazny! Każdy uśmiech którym obdarzymy mijaną na ulicy osobę, każda pomoc jaką zaoferujemy innym do nas wróci, ale też sprawi że Ci ludzie poczują się lepiej i sami też będą rozsiewać dobro.

  • klarr

    Nie taka prosta gra 😀